úvodní stránka
   
 • Úvodní stránka
 • AKTUALITY
 • Kronika akcí
         » 2011
         » 2010
         » 2009
         » 2008
         » 2007
 • Videa z akcí
 • Penzion, letní terasa
 • Turistika, sport
 • Pořádání akcí
 • Zdeněk Troška
 • Fotogalerie
 • Ptejte se Evíka
 • Kontakt

 •  Turistika, sport

   

  Hoštice jsou ideálním výchozím místem pro celou řadu turistických a cyklistických výletů. Hoštice se nacházejí na prahu Šumavy – pouhé 2 km od městečka Volyně, které je bránou Šumavy a otevírá nepřeberné množství turistických a sportovních destinací. Zároveň je obec v dosahu městeček a měst s vynikající občanskou vybaveností, mnoha historickými pamětihodnostmi a kulturními příležitostmi. Pouhé 2 km od Hoštic se nachází město Volyně, 8 km Strakonice, Písek 28 km. Družstvo rovněž nabízí možnost rybaření na vlastním hektarovém rybníku 1 km od Hoštic.

  » Agroturistika
  » Nordic walking
  » Sportovní aktivity
  » Rybaření
  » Jezdectví

   

  NÁRODNÍ PARK ŠUMAVA (30 km od Hoštic) nabízí v jedinečně zachovalém, čistém prostředí množství tras pro pěší, cyklotrasy, lyžařské i vodácké trasy vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro náročnější a zkušené turisty a sportovce.

  podrobnosti >>>

   

   HOSTINEC v BAVORSKÉM HORNÍM FALCI, Schmidgadenu zve české turisty k návštěvě. České speciality, strakonické pivo. 2,5 m vysoká dřevěná socha Trautenberga od hoštického starosty. Schmidgaden leží na dálnici A6, 40 km od Rozvadova. Překrásná příroda bavorského Horního Falce, široká možnost rekreace a sportovního vyžití.

  podrobnosti >>>

   

   MÉSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI nabízí řadu zajímavých výstav a expozic. Sbírka loutek, bohatá historie Volyňka - rozhodně stojí stojí za návštěvu!

  podrobnosti >>>

   

   BAVOROV - překrásné historické, jihočeské městečko. Z Bavorova vede řada turistických i cyklostezek.

  podrobnosti >>>

   

   HELFENBURG - romantická zřícenina hradu ze 14. století zasazená uprostřed jihočeských lesů s kouzelnou vyhlídkou na široké okolí. Zřícenina je dostupná po modré turistické značce od silnice z Volyně do Bavorova (asi 1 km) nebo přímo z Bavorova (6 km). Vede k ní i červeně značená cesta z Husince (asi 18 km).

  podrobnosti >>>

   

   PÍSEK ( 20 km od Strakonic) - město založené ve 13. století českými králi na břehu řeky Otavy, která společně se zelení píseckých parků a kamenným mostem - nejstarším dochovaným v čechách tvoří půvabnou scenérii uprostřed moderního města. Písek je otevřené město s vlídnou, přátelskou atmosférou, mnoha obchůdky, kavárnami a s řadou významných historických pamětihodností.

  podrobnosti >>>

   

   TURISTICKÝ OKRUH DOBRÁ VODA (18 km) Strakonice – Přední Ptákovice – Zadní Ptákovice – Miloňovice – Sudkovice – Kuřimany – Milejovice – Střítěž – Dobrá voda – Milejovice – HOŠTICE - Strakonice Poutní kaple Dobrá voda se nachází východně od obce Milejovice, na vrchu Vráž (647m). Je to soubor čtrnácti barokních kapliček kolem centrální stavby z roku 1800 a s kapličkou nad studánkou. Stezka po žluté značce vede krásnými vesničkami s typickou jihočeskou architekturou selského baroka.

  podrobnosti >>>

   

   STRAKONICKÝ HRAD (10 km od Hoštic) - hrad založený ve 13. st. nacházející se přímo v centru města Strakonice na břehu řeky Otavy. Mimo hradu jsou zachovány kostel, pivovar, nádvoří a věž zvaná Rumpál. V areálu hradu se nacházejí rozsáhlé národopisné expozice.

  podrobnosti >>>

   

   Zámek Blatná (30 km od Hoštic) - vodní zámek známý především díky komedii Bílá paní a pohádce Šíleně smutná princezna. V přilehlém parku si lze odpočinout pohledem na pobíhající daňky či si z paluby loďky prohlédnout tuto historickou památku, jejíž kořeny sahají až do 13. století.

  podrobnosti >>>

   

   POHÁDKOVÉ KRÁLOVSTVÍ - pohádková mapa, pohádkový region Jižních Čech. Skvělý tip pro hledání turistických tras a cílů, zejména pro rodiny s dětmi.

  podrobnosti >>>

   

   

  Copyright © 2007 JZD Dobrá Voda Hoštice u Volyně